droga

Македонија

ФОТО: Полицијата пронајде 85 стебла канабис сатива кај Желино

А1он
Во тетовското село Желино, кај месноста „Студена вода“ полицијата пронајде 85 стебла канабис сатива високи над два метри, соопшти тетовската полиција. Стеблата се пронајдени во нива
Македонија

ВИДЕО: На „Деве Баир” запленети 13,5 килограми хероин

А1он
Полицијата заплени 13,5 килограми хероин на влезот во Македонија од Бугарија на граничниот премин „Деве Баир“ – Крива Паланка, вреден повеќе од 1.000.000 евра. Дрогата
Свет

Во Швајцарија разбиена огромна мрежа за меѓународна трговија со дрога

А1он
Полицијата во Женева разби голема меѓународна мрежа за трговија со дрога, соопштија денеска властите во кантонот Женева. Во операцијата се уапасени 15 припадници на мрежата
Македонија

Скопјанец тргувал со оружје и произведувал дрога

А1он
Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, до надлежното Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Н.М. (30) од Скопје, поради постоење на основано