dpmne

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Транспарентност Македонија е партиска испостава на СДСМ и срам за невладиниот сектор

А1он
Транспарентност Македонија повторно се појавува во јавноста исклучиво во улога на партиска испостава на СДСМ. Тие секогаш кога СДСМ се занимава со внатрепартиски прашања, се
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски не знае да ја води општина Центар

А1он
Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата на денешната прес-конфернција на градоначалникот на Центар Андреј Жерновски оцени дека новиот градоначалник секој ден си создава алиби затоа што не
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски свесно создава конфликти за работи што не се негова надлежност

А1он
Владејачката ВМРО-ДПМНЕ во реакција на изјавата на градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски по одлуката за стопирање на изградбата на катна гаража спроти хотел Бристол,