doneck

Свет

Парламентарни и претседателски избори во Доњецк и Луганск

А1он
Во самопрогласените Луганска Народна Република и Доњецка Народна Република денеска започна гласање за парламентарни и претседателски избори. Во ЛНР ќе можат да гласаат сите граѓани
Свет

Бородај: Во Доњецката народна република нема да се гласа за украинските претседателски избори

А1он
Новоформираната Доњецка народна република нема да дозволи одржување на украинските претседателски избори на своја територија, изјави денеска нејзиниот премиер Александар Бородај. – Ние сме Доњецка