dogovor belgrad pristina

Регион

Пацоли до Гутереш: Белград ја прифати вистината за Косово, време е за договор

А1он
Министерот за надворешни работи на Косово, Беџет Пацоли му напиша писмо на генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, во кое наведува дека е уверен
Регион

Тачи добил поддршка од Помпео и Пелоси за постигнување конечен договор со Србија

А1он
Претседателот на Косово, Хашим Тачи, кој престојува во Вашингтон за Молитвениот појадок во организација на американскиот претседател, Доналд Трамп, соопшти дека се сретнал со државниот