dizni

Магазин

Скарлет Јохансон го тужи „Дизни“ за стрим на „Црна вдовица“

А1он
Глумицата Скарлет Јохансон поднесе тужба до Врховниот суд во Лос Анџелес против „Дизни“ за прекршување на договорот, откако компанијата го прикажа филмот „Црна вдовица“ на
Магазин

„Дизни“ на Денот на планетата Земја со нови еколошки планови

А1он
Компанијата „Волт Дизни“, на Денот на планетата Земја, објави список потфати со цел популаризирање на обновливата и еколошка енергија, а за намалување на јаглеродните испуштања
Магазин

Отворање на „Дизниленд“ од 30 април, но само за граѓаните на Калифорнија

А1он
Една година откако „Дизниленд“ ги затвори вратите и отпушти илјадници работници поради пандемија на коронавирусот, ќе продолжи со работа, и тоа од 30 април. Корона-пандемијата
Магазин

„Дизни плус“ ќe ги репризира првите пет сезони од „Мапет шоу“

А1он
Стрим-платформата „Дизни плус“ од февруари ќе ги репризира првите, оригинални пет сезони од „Мапет шоуто“ oд 1970-тите. Како што се вели во известувањето, месечната претплата