dizajn

Магазин

Наоми Кемпбел го покажа својот луксузен дом во Кенија

А1он
Во интервју за „Аркитекчр дајџест“, Наоми Кемпбел ги отвори вратите на своето луксузнно, но мирно засолниште во источна Африка, поточно во Кенија… Посетата на местото
Магазин

Марија Шарапова со свој дизајн на мебел

А1он
Поранешната руска тенисерка Марија Шарапова, во соработка со канадската компанија „Роув консептс“, ја подготви и претстави својата прва колекција мебел. Во нејзиниот прв дизајнерски потфат,
Магазин

Домот на Епстин во Менхетн продаден за 51 милион долари

А1он
Луксузната куќа на Џефри Епстин во њујоршката општина Менхетн, е продадена завчера, за околу 51 милион долари, на непознат купувач. Приходите од продажбата ќе бидат
Магазин

(ВИДЕО) Стариот училишен автобус го претвори во фасцинантен модерен стан: Секој би сакал да живее тука

А1он
Крег Гординер добро ја искористи 2020 година. Помина скоро 7 месеци во реновирање и на крајот стариот училишен автобус од 1999 година го претвори во
Магазин

ВИДЕО: Уметничката Кет вон Ди го претвори својот дом во „Земја на чудата“

А1он
Американската ТВ-уметничка Кет вон Ди и нејзиното семејство го развеселуваат празникот во целото нивно соседство. Таа, инаку и светски позната уметница за тетоважи, и нејзиниот