david silva

Спорт

Давид Силва е позитивен на коронавирусот

А1он
Шпанскиот фудбалски клуб Реал Сосиедад на својата веб-страница соопшти дека неговиот нов играч во тимот – ветеранот Давид Силва, позитивно е тестиран за коронавирус. Играчот