crno more

Свет

Американскиот брод „УСС Доналд Кук“ вплови во Црно Море, го набљудува руската Црноморска флота

А1он
Центарот за контрола на националната одбрана на Министерството за одбрана на Русија синоќа соопшти дека американскиот брод „УСС Доналд Кук“ опремен со наведувачки ракети, вплови
Свет

Воениот брод на САД останува во Црно Море и покрај критиките на Москва

А1он
САД ќе го одржат своето присуство во Црно Море и покрај предупредувањата од Русија дека американскиот воен брод што патролира во областа ја загрозува регионалната