crna gora

Македонија

Обвинение против Македонец во Црна Гора

А1он
Одделението за сузбивање на организиран криминал при црногорското државно обвинителство , подигна обвиненија против десет лица од Црна Гора, Македонија и Косово поради фалсификување на
Регион

Пет часа доктори отстранувале вибратор од пациент во Подгорица

А1он
Докторите во Клиничкиот центар во Подгорица, Црна Гора пет часа од неименуван Црногорец отстранувале вибратор, објавува хрватскиот портал 24сата.хр. Пациентот во болницата го донела неговата
Регион

Вујановиќ: Не сме мафијашка држава

А1он
Црногорскиот претседател Филип Вујановиќ, вели дека текстовите на одделни светски медиуми за Црна Гора, како мафијашка држава се неосновани. Британскиот ББС неодамна објави сторија за
Регион

Црна Гора – безбедна туристичка дестинација

А1он
Црногорската полиција соопштила дека државата е безбедна туристичка дестинација, а придонес кон тоа ќе дадат и полицајците од регионот кои ќе учествуваат во заеднички патроли.