crna gora

Регион

Ѓукановиќ: Ќе победиме на изборите

А1он
Лидерот на Демократската партија на социјалистите (ДПС) Мило Ѓукановиќ, кој ја предводи коалицијата Европска Црна Гора, изјави дека е убеден во победата на претстојните вонредни
Регион

Фрлен динамит пред дискотеката „Топ хил“ во Будва, нема повредени

А1он
Две експлозивни направи беа фрлени синоќа во непосредна близина на популарната дискотека „Топ хил“ во црногорскиот град Будва. Во експлозијата нема повредени, ниту е предизвикана