crna gora

Регион

Тројца Црногорци заглавени во Бермудскиот триаголник

А1он
Црногорци од Подгорица, кои работат на брод, се изолирани во Атлантскиот океан поради ураганот „Сенди“. Вчера се наоѓале во епицентарот на Бермудскиот триаголник. Тие успеале
Регион

Ѓукановиќ се враќа во политиката

А1он
Лидерот на црногорската Демократска партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ потврди дека по парламентарните избори на 14 октомври се подготвува да заземе една од највисоките функции
Регион

Црна Гора ги доби првите дипломирани професори по црногорски јазик

А1он
Иако пред неколку години црногорскиот јазик влезе во Уставот на Црна Гора како службен, во училишниот систем дури пред три дена, од Филозофскиот факултет во