crna gora

Регион

Убиствен секс во Бор: Додека воделе љубов, автомобилот им паднал во канал

А1он
Љубовен пар додека имал секс во автомобил едвај прживеал откако возилотo се превртело и паднало во канал. Интимното место што го пронашле всушност бил полигон
Регион

Владејачката црногорска партија сака предвремени парламентарни избори

А1он
Претседателството на владејачката црногорска Демократска партија на социјалистите (ДПС) ќе бара скратување на мандатот на црногорскиот Парламент, со цел да се создадат услови за одржување
Регион

Пожар во Подгорица, евакуирани неколку амбасади

А1он
Скинат електричен кабел предизвика вчера шумски пожар, кој претставувал опасност за еден од квартовите во главниот град на Црна Гора каде што се наоѓаат дипломатските