crna gora

Регион

Оставка на црногорскиот шеф на дипломатијата

А1он
Милан Роќен, шефот на црногорската дипломатија си поднесе оставка на функцијата. Роќен го стори тоа, само неколку дена откако Црна Гора ги започна пристапните преговори
Регион

Црна Гора ангажира албански полицајци за патролирање на крајбрежјето

А1он
Албански полицајци ќе бидат ангажирани да патролираат по црногорското крајбрежје за време на туристичката сезона. Тоа е предвидено со протокол за соработка потпишан синоќа во