crna gora koronavirus

Регион

Во Црна Гора потврдена „стелт“ варијантата омикрон

А1он
Црногорските епидемиолози ги потврдија првите четири случаи на невидливата или стелт варијантата на сојот омикрон информираат медиумите во земјата. Сепак епидемиолозите смируваат дека нема простор
Регион

Ѓукановиќ е позитивен на коронавирус

А1он
Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, е позитивен на коронавирусот, откако, како што претходно беше соопштено, имал контакт со лице позитивно на Ковид-19. „Претседателот има
Регион

Црна Гора донесе нови антиковид мерки, забрани и прослава на Нова година на отворено

А1он
Владата на Црна Гора донесе нови мерки во борбата против епидемијата на коронавирус, кои ќе бидат на сила од 15 ноември до 1 декември. Забрането
Регион

Црна Гора воведува привремена забрана за работа на дискотеките и клубовите

А1он
Поради непочитување на епидемиолошките мерки во Црна Гора и зголемениот број новоинфицирани од денеска до 2 август властите ќе воведат привремена забрана за работа на
Регион

Во Црна Гора почна вакцинацијата со „Астра зенека“, први ја примаат новинарите

А1он
Во Црна Гора денеска почна имунизација на граѓаните со вакцината на АстраЗенека против Ковид-19, а први ја примија новинарите, кои спаѓаат во приоритетните групи за
Регион

Расте бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

А1он
Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде