crna gora koronavirus

Регион

Црна Гора воведува привремена забрана за работа на дискотеките и клубовите

А1он
Поради непочитување на епидемиолошките мерки во Црна Гора и зголемениот број новоинфицирани од денеска до 2 август властите ќе воведат привремена забрана за работа на
Регион

Во Црна Гора почна вакцинацијата со „Астра зенека“, први ја примаат новинарите

А1он
Во Црна Гора денеска почна имунизација на граѓаните со вакцината на АстраЗенека против Ковид-19, а први ја примија новинарите, кои спаѓаат во приоритетните групи за
Регион

Расте бројот на заразени од коронавирус во регионот, најтешка состојбата во Унгарија

А1он
Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, каде