cop21

Свет

На заедничката фотографија на учесниците на Конференцијата во Париз отсуствува Путин

А1он
На заедничката фотографија на учесниците на меѓународната конференција на Обединети нации за климата отсуствува рускиот претседател Владимир Путин, објави ТАСС. Путин не е на заедничката
Свет

Најголемите економии и СБ финансираат 700 милиони долари во борба против климатските промени

А1он
Владите на најголемите светски економии и Светска банка објавија финансирање од над 700 милиони долари за справување со климатските промени. Единаесет држави ветија 250 милиони