celzi

Спорт

Фудбалската асоцијација на Англија покрена истрага за асистентот на Сари

А1он
Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) покрена истага за инцидентот што го предизвика асистентот на тренерот Маурицио Сари на дербито меѓу Челзи и Манчестер јунајтед во
Спорт

Трпението на Челзи кон Мората е потрошено, во јануари ќе купуваат нов напаѓач

А1он
Трпението на спортско-техничкиот штаб на Челзи кон напаѓачот Алваро Мората е потрошено и од клубот ќе бараат нов напаѓач во јануарскиот трансфер периор, тврди „Сан“.
Спорт

Од Челзи негираат дека Абрамович ќе го продава клубот

А1он
Гласините дека сопственикот на Челзи, Роман Абрамович е подготвен да го продаде клубот за три милијарди фунти не одговараат на вистината, објави „Блумберг“. Според изданието,