celzi

Спорт

Последните 82 гола за Вулверхемптон ги постигнале странци, вечерва падна Челзи

А1он
Последните 82 голови за Вулверхемптон во Премиерлигата се дело на странски фудбалери, вклучувајќи ги и вечерашните два во триумфот од 2:1 над Челзи во премиерниот
Спорт

Алегри e можна замена за Лампард во Челзи

А1он
Поранешниот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри се уште е без работа, но шпекулациите за неговата иднина продолжуваат. Откако изминатите недели се појавија гласини дека тој
Спорт

Челзи го регистрира пензионираниот Петр Чех за Премиер лигата

А1он
Англиските клубови ги предадоа конечните списоци на регистрирани играчи во Премиер лигата, а Челзи привлече посебно внимание. Лондонскиот клуб за тековната сезона го регистрираше Петр
Спорт

Канте размислува да си оди од Челзи откако Лампард не го пушти на свадба кај пријател

А1он
Играчот за врска на Челзи, Н’Голо Канте размислува да го напушти лондонскиот клуб, пренесува „The Athletic“. Претходно, 29-годишниот Французин побара од главниот тренер на тимот,
Спорт

Реал платил 160 милиони, наместо објавените 100 милиони евра за Азар

А1он
Познати се новите финансиски детали од трансферот на играчот за врска Еден Азар од Челзи во Реал Мадрид. Податоците во документите поврзани со плаќањата за
Спорт

Тијаго Силва се сели во Челзи, пишуваат британските медиуми

А1он
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Тијаго Силва наскоро ќе го смени клубот. Бразилецот реши да ја продолжи кариерата во Премиер лигата и тој ќе потпише двегодишен
Спорт

Челзи го ангажира поранешниот англиски репрезентативен голман Џо Харт без обештетување

А1он
Поранешниот голман на Англија, Џо Харт, потпиша двегодишен договор со Тотенхем, објави лондонскиот клуб. Харт беше слободен агент откако го напушти Барнли, за кого минатата