budzet

Македонија

Студентски парламент: Недонесувањето на Буџетот ќе ја стопира исплатата на стипендиите

А1он
Блокадата на Буџетот би значело стопирање на исплата на студентските стипендии, односно стопирање на парите со кои ние опстојуваме, се школуваме и инвестираме во нашето
Македонија

По 1.000 денари за учество на протестите против опозицијата

А1он
Незадоволството поради буџетот или дневницата од 1.000 денари е мотивот и на студено време да се протестира против опозицијата? Во редакцијата на А1 се јавија
Македонија

Хаос или панаѓур? ВМРО-ДПМНЕ удри по масите

А1он
Хаос или панаѓур? Ова се реакциите на социјалните мрежи на глетката  и сликата од Собранието . Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, незадоволни бидејќи не се става нивниот
Македонија

Петковски: Груевски во 2003 година го опструираше носењето на буџетот

А1он
Лидерот на НСДП Тито Петковски, смета дека владејачката партија во изминатите неколку дена ја манипулирала јавноста дека ќе се блокира државата ако не се донесе
Македонија

По три часа преговори кај Вељаноски, не е постигнат договор за носење на буџетот

А1он
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски на претпладневната координација доставил предлог Комисијата за финансирање и буџет и Законодавно правната комисија да завршат со разгледување на амандманите
Македонија

Почна координацијата кај Вељаноски

А1он
Во кабинетот на претседателот на Собранието Трајко Вељаноски претпладнево почна координативната средба на која треба да се разговара за динамиката и деблокирањето на донесувањето на