budimpesta

Македонија

Заев во Будимпешта на Самитот 16+1, ќе се сретне со премиерите на Кина и Унгарија

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија денеска заминува за Будимпешта, каде што ќе учествува на 6-тиот Самит на шефови на влади на процесот за соработка
Македонија

Џафери во Будимпешта се сретна со претседателите на парламентите на Црна Гора, Србија и Косово

А1он
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери во рамки на Конференцијата на претседатели на парламенти на земјите од Западен Балкан, што се одржува во
Македонија

Средба на Џафери со претседателите на парламентите на Албанија и Унгарија

А1он
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, во рамки на Конференцијата на претседатели на парламенти на земјите од Западен Балкан, што се одржува во
Македонија

Џафери: Македонија очекува ЕУ да ја продолжи политиката на отворени врати

А1он
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на Осмата конференција на претседатели на парламенти од Западен Балкан во Будимпешта, во организација на Унгарското национално
Македонија

Министерот Таравари во Будимпешта на Собрание за Европа на СЗО

А1он
Министерот за здравство Арбен Таравари денеска во Будимпешта ќе учествува на Регионалното собрание за Европа на Светската здравствена организација, каде ќе има обраќање. Како што
Македонија

Спасовски оствари средба со Шпенга, државен секретар во МВР на Словенија

А1он
Министерот Оливер Спасовски денеска и утре учествува на Конференцијата на Министри за внатрешни работи во рамките на Салцбуршкиот форум во Будимпешта, посветена на нелегалната миграција,
Спорт

Будимпешта ја повлече кандидатурата за домаќин на ЛОИ во 2024 година

А1он
Будимпешта ја повлече својата кандидатура за домаќин на Летните олимписки игри во 2024 година, пренесоа светските агенции. Во натпреварот за домаќин на игрите во 2024