brod moskva

Свет

Марков: Загубата на крстосувачот „Москва“ е неуспех на руската армија

А1он
Сергеј Марков, политички коментатор од Москва и поранешен близок советник на рускиот претседател Владимир Путин, изјави за Би-Би-Си дека рускиот крстосувач „Москва“ потонал откако беше
Свет

САД: Бродот „Москва“ погоден со две украински ракети; Киев тврди дека загинал капетанот

А1он
САД веруваат дека рускиот воен брод Москва што потона бил погоден од две украински ракети, изјави висок американски функционер, пренесува Би-би-си. Официјален Киев истакнува дека