britanski devstveni ostrovi

Свет

Премиерот на Британски Девствени Острови обвинет за перење пари и трговија со дрога

А1он
Американското федерално обвинителство во Мајами го обвини премиерот на Британските Девствени Острови, Ендрју Фахи и уште две лица за перење пари и трговија со дрога,
Свет

Во Мајами е уапсен премиерот на Британските Девствени Острови

А1он
Премиерот на Британските Девствени Острови, Ендру Фахи, е уапсен во Мајами поради наводно перење пари и заговор за шверц на кокаин, се наведува во кривичната
Свет

„Даночен рај“ кој ги штити милијардите што ги кријат богаташите

А1он
Блумберг Британските Девствени острови (БВИ) се еден од најпопуларните „даночни раеви“, со 400.000 регистрирани компании вредни 1,5 илјади милијарди американски долари, и силно се борат