britanska ministerka

Свет

Британската министерка за внатрешни работи Прити Пател поднесе оставка

А1он
Британската министерка за внатрешни работи Прити Пател денеска изјави дека ќе се повлече од функцијата кога Лиз Трас и официјално ќе ја преземе премиерската должност