brisel

Македонија

ВИДЕО: Брисел осуди со затвор Македонка дека го киднапирала своето дете

А1он
На Македонката Ирена Петковиќ судот во Брисел во отсуство и пресудил дека го киднапирала сопственото дете, и поради тоа и одредил провизорна четиригодишна казна затвор
Регион

НАТО и ЕУ го осудија терористичкиот напад во Бугарија

А1он
Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, претседателот на Европскиот парламент, Мартин Шулц и еврокомесарот за внатрешни работи Сесилија Малмстром денеска остро го осудија вчерашниот
Свет

Брисел под закана за терористички дејствија поради „бурките“

А1он
Портокалов код или трет претпоследен степен на готовност за реакција е активиран во Брисел и регионот околу поради закана од дејствија на екстремисти или терористи.