brestovac

Спорт

Брестовац: Групата за квалификациите не е ни лесна, ни тешка

А1он
Селекторот на машката ракометна репрезентација по добивањето на противниците во квалификациите за ЕП 2022 изјави дека групата „не е ниту лесна, ниту најтешка“. По денешната
Спорт

Брестовац: Да ризикуваме едно големо натпреварување, ако сакаме повторно да имаме силна репрезентација

А1он
Мислам дека во наредниот период треба да ризикуваме едно големо натпреварување ако сакаме да имаме повторно една силна репрезентација. Ова беа првите зборови на селекторот
Спорт

Брестовац со 16 ракометари ќе патува за Исланд

А1он
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави конечниот список од 16 играчи кои ќе заминат за Рекјавик за дуелот против Исланд. Ракометарите во
Спорт

Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за квалификациите за ЕП 2020

А1он
Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против репрезентацијата
Спорт

Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

А1он
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата на Ислнад за пласман на
Спорт

Брестовац по поразот од Татран: Не сум задоволен ниту од нападот, ниту од одбрана

А1он
Тренерот на Металург, Данило Брестовац изрази незадоволство и разочарување од изданието на својот тим по поразот од Татран Прешов синоќа во меч од 17 коло
Спорт

Брестовац е нов селектор на ракометната репрезентација на Македонија

А1он
Тренерот на РК Металург, Данило Брестовац, денеска на прес-конференцијата што се одржа во „Холидеј Ин“ во Скопје, беше официјално претставен пред медиумите како нов селектор
Спорт

Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

А1он
Тренерот на Металург, Данило Брестовац побара трпение за неговиот млад тим да почне да покажува резултати. Металург вчеравечер во Лигата на шампионите загуби од Бешикташ