bregzit

Свет

Озборн: Брегзит ќе предизвика „црна дупка“ во британскиот буџет од 30 милијарди фунти

А1он
 Британскиот министер за финансии Џорџ Озборн изјави дека доколку гласачите се определат за Брегзит, владата ќе мора да изработи вонреден буџет со кој ќе мора
Свет

Керн: Брегзит би предизвикал голема иритација на економијата

А1он
Австрискиот канцелар Кристијан Керн предупредува дека одлуката за излез на Велика Британија од Европската унија би предизвикала последици врз економијата. Тој во интервју за виенскиот
Свет

Бил Клинтон: „Брегзит“ може да му наштети на мировниот процес во Северна Ирска Бил Клинтон: „Брегзит“ може да му наштети на мировниот процес во Северна Ирска

А1он
 Поранешниот американски претседател Бил Клинтон се заложи Велика Британија да остане членка на ЕУ, предупредувајќи дека евентуален „Брегзит“, односно напуштање на земјата на Унијата, може