bregu

Македонија

Османи: Македонија станува пример за регионална соработка

А1он
Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска пред средбата со новоназначената генерална секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС) Мајлинда Брегу истакна
Регион

Брегу: Проширувањето на ЕУ и поврзувањето на Западен Балкан се поврзани процеси

А1он
Проширувањето на Европската унија со земјите од регионот и поврзувањето на земјите од Западен Балкан, се поврзани и меѓузависни процеси, изјави денеска во Брисел Мајлинда