boris dzonson

Свет

Џонсон: Британија е подготвена за секаков исход од преговорите со ЕУ

А1он
Велика Британија е подготвена за каков било можен исход од преговорите за Брегзит со Европската унија, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон. – Подготвени сме
Свет

Британскиот премиер ги повика родителите да ги вратат децата на училиште

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон ги повика родителите да ги испратат децата на настава следниот месец бидејќи, како што рече тој „врвните медицински експерти
Свет

Британскиот премиер Борис Џонсон стравува од можна независност на Шкотска

Велика Британија е „најголемото политичко партнерство“ во светот, но не би било исто ако некој од нејзините членови реши да замине, предупреди британскиот премиер Борис
Свет

Џонсон: Британија ќе биде многу послаба ако се раскине унијата

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска предупреди дека Велика Британија ќе биде послаба доколу се раскине унијата на четирите нации. Тоа е уште една негова изјава
Свет

Британскиот премиер ги предупреди граѓаните: Не смееме да се залажуваме дека пандемијата е завршена

А1он
Бројот на новозаразени од коронавирус во Велика Британија денес изнесува 846, што е највисок дневен пораст во јули. Официјалните податоци објавени на веб-страницата на владата
Свет

Џонсон: Усвојувањето на законот за Хонгконг ќе ја наруши нејзината автономија

А1он
Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, изјави дека усвојувањето на законот за безбедност во Хонгконг од страна на Кина го нарушил високиот степен на автономија
Економија

ВИДЕО: Џонсон преку нова програма ќе ја спасува Британската економија од последиците на коронавирусот

Горјан Грнчаровски
Премиерот на Велика Британија,  Борис Џонсон даде свое ветување дека ќе обезбеди „инфраструктурна револуција“, која може да и помогне на земјата да се спаси од
Економија

Анкета: Британците масовно сакаат да се намали платата на Борис Џонсон

А1он
Повеќето жители на Велика Британија се изјаснија за намалување на платата на премиерот Борис Џонсон, јави БГНЕС, повикувајќи се на „Дејли меил“. Во едно социолошко
Свет

ВИДЕО: Обезбедувањето на Борис Џонсон му ја оштети колата поради активист

А1он
Автомобилот од марката „Јагуар“ со кое британскиот премиер Борис Џонсон го напушташе Парламентот претрпе мала сообраќајна незгода поради активист кој со трчање се упати кон
Свет

Џонсон: Екстремисти ги киднапираа протестите против расизмот во Британија

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека „екстремистите ги киднапирале“ антирасистичките демонстрации што последните денови се одржуваат во Велика Британија. Неговата изјава доаѓа по уништувањето на