bolton

Свет

Болтон: Ако победи Трамп, Америка ќе излезе од НАТО

А1он
Џон Болтон, поранешниот советник за национална безбедност на претседателот на САД, истакна дека ако Доналд Трамп добие втор претседателски мандат, САД може да го напуштат
Свет

Американски суд: Судскиот процес против Болтон може да продолжи

А1он
Американски суд донесе одлука дека администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп може да го продолжи судскиот процес против неговиот поранешен советник за национална безбедност Џон
Свет

Болтон е подготвен да сведочи против Трамп за наводите во мемоарите

А1он
Поранешниот советник за национална безбедност на американскиот претседател, Џон Болтон, денеска изјави дека е подготвен под заклетва да ги потврди своите зборови за тоа дека
Свет

Русија не се согласува со оценките за Путин во книгата на Болтон

А1он
Проценките на Џон Болтон, поранешниот советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, дадени во неговите мемоари, а кои се однесуваат на рускиот претседател
Свет

Болтон: Ердоган на телефон звучеше како Мусолини од балконот во Рим

А1он
Поранешниот советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, Џон Болтон, во својата нова книга го спореди турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган со италијанскиот
Свет

Болтон го нарече Трамп неподобен за функцијата претседател

А1он
Поранешниот советник за национална безбедност на американскиот претседател Џон Болтон во интервју за телевизијата АБЦ изјави дека Доналд Трамп не е подобен за функцијата што
Свет

Болтон: Трамп им нудеше услуги на диктаторите и побара помош од Си Џипинг за да победи на изборите

А1он
Поранешниот советник за национална безбедност во Белата куќа, Џон Болтон во серијата обвиненија за својот поранешен шеф, претседателот Доналд Трамп, напишани во неговите мемоари што
Свет

Болтон: Трамп ги поддржувал диктаторите што му помагале да биде реизбран

А1он
Aмериканскиот претседател Доналд Трамп се ставал на страна на авторитарните лидери на други земји и тоа понекогаш го правел во политичка полза, барајќи поддршка за