bitkoin

Економија

Биткоинот достигна рекордна вредност од над 3.400 долари

А1он
Виртуелната валута биткоин достигна ново рекордно ниво од над 3.400 долари, по континуираниот раст изминативе два месеци. Како што јави Би-Би-Си, биткоинот достигна вредност од
Економија

Доколку пред седум години сте инвестирале 100 долари во Биткоин, сега би имале повеќе од 80 милиони

А1он
Биткоин се вид дигитални пари (крипто валута) чија популарност во целиот свет рапидно расте од година во година. Она што го прави различен од конвенционалните
Економија

Се зголемува вредноста на биткоинот

А1он
Вредноста на виртуелната валута биткоинот почна да се зголемува, иако неодамна јапонската берза Мт. Гокс прекина со работа. Според индексот Винкдекс, вредноста на виртуелната валута