bin salman

Свет

Американците во небрано – тврдат дека Салман нарачал да се убие новинарот Кашоги, а не презеле ништо против саудискиот принц

А1он
Истражителката за човековите права на ОН, Агнес Каламар, денеска изјави дека е „крајно опасно за САД де факто владетелот на Саудиска Арабија, Мохамед бин Салман,
Свет

Сенатот на САД едногласно донесе резолуција со кое Бин Салман се смета за одговорен за убиството на Кашоги

А1он
Американскиот Сенат едногласно изгласа резолуција со која принцот и претстолонаследник на Саудиска Арабија, Мохамед бин Салман се прогласува за одговорен за убиството на новинарот Џамал