bil klinton

Магазин

Досега необјавено видео од Бил Клинтон

На видео снимка стара повеќе од 20 години, а која беше објавена деновиве, се гледаат поранешниот американски претседател Бил Клинтон и Моника Левински како се
Магазин

Моника Левински прекина интервју по прашање за Бил Клинтон

А1он
Моника Левински го прекина интервјуто на гостувањето на една израелска телевизија, токму кога водителката поставила прашање за Клинтон. И 20 години по „најсочната“ и најозборувана
Магазин

Бил Клинтон ќе биде меѓу говорниците на погребот Арета Френклин

А1он
Поранешниот претседател Бил Клинтон, кој долги години одржуваше пријателски односи со кралицата на соул музиката Арета Френклин, ќе биде меѓу говорниците на нејзиното погреб на
Магазин

Персоналот на Белата куќа се плашел да застане покрај Бил Клинтон

А1он
Беше ризик да се биде блиску до поранешниот американски претседател Бил Клинтон додека беше во Белата куќа поради неговото недолично однесување, раскажа Линда Трип поранешна
Свет

ВИДЕО: Клинтон и „фрли око“ на Иванка Трамп, Хилари го „стрела со поглед“

А1он
По инаугурацијата на Доналд Трамп, на социјалните мрежи се појави интересно видео на кое може да се забележи како Хилари Клинтон го нављудува својот сопруг,
Магазин

Бил Клинтон БАРАЛ да се слика со порно актерките

А1он
Поранешниот американски претседател Бил Клинтон барал да се слика со двете порно глумици. 65-годишниот Клинтон им наредил на неговите членови на обезбедување, да ги донесат