bil gejts

Свет

Гејтс потпиша договор со повеќе фармацевтски компании за производство на вакцини против Ковид-19

А1он
Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс потпиша договор со 16 фармацевтски компании за соработка во производството на вакцината против коронавирус, забрзување и обезбедување дистрибуција на одобрената
Свет

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредок во борбата против сиромаштијата

А1он
Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Извештај на Фондацијата Бил и Мелинда
Економија

Безос, Маск, Закерберг и Гејтс загубија 25 милијарди долари во еден ден

А1он
Најбогатите директори на американските компании „Биг Тек“ загубија вкупно 25 милијарди долари од богатството по продажбата на технолошки акции, покажуваат податоците на Си-Ен-Би-Си. Акциите на
Свет

Гејтс: Јас спасувам животи, а некои ме обвинуваат дека убивам

А1он
Бил Гејтс, ко-основачот на Мајкрософт, милијардер и филантроп, стана позитивна и негативна централна фигура во приказната за Ковид-19. Добрата вест е дека фондацијата Бил и
Свет

Бил Гејтс смета дека пандемијата ќе трае до крајот на 2022 година

А1он
Никој од надлежните институции и организации не се осмелува да каже точно кога ќе заврши пандемијата на коронавирусот, иако во моментов тоа е една од
Свет

Гејтс: Тестовите за коронавирус се промашување поради долгото чекање на резултатите

А1он
За еден од најбогатите луѓе во светот, филантропот Бил Гејтс, долгото чекање на резултатите од повеќето тестови за коронавирус во САД самото тестирање го прави
Свет

Бил Гејтс: Лековите против коронавирусот ќе ја намалат смртноста до крајот на годинава

А1он
Милијардерот-филантроп Бил Гејтс изјави дека лековите за коронавирусот може значително да ја намалат смртноста оваа година, но вакцината ќе биде клучна за да се врати
Свет

(ВИДЕО) Бил Гејтс: Една доза од новата вакцина нема да биде доволна во борбата против коронавирусот

А1он
Основачот на „Мајкрософт“ и филантроп, Бил Гејтс гостувајќи на националната американска телевизија „Си-Би-Ес“, изјави дека една доза од вакцината нема да биде доволна во борбата
Магазин

Твитер налозите на Гејтс, Маск, Безос и Бајден биле хакирани

А1он
Официјалните налози на Твитер на милијардерите Бил Гејтс, Елон Маск и Џеф Безос, кандидатот за демократски претседател на САД, Џо Бајден, како и компаниите „Епл“