bih

Регион

Анџелина Џоли слета на сараевскиот аеродром, за да присуствува на 18-тиот СФФ

А1он
Со филмот „Деца“ на БХ режисерката Аида Бегиќ, синоќа во Сараево започна 18-тиот СФФ. Босанската филмска, но и музичка елитa, синоќа прошета по црвениот тепих,
Регион

Успешно завршена полициската мисија на ЕУ во БиХ

А1он
Полициската мисија на ЕУ во Босна и Херцеговина, која започна во 2003 година, денеска завршува. „Ја напуштаме земјата во присуство на полициски организации и институции
Регион

Тројца повредени во пад на хеликоптер во Босна

А1он
Воен хеликоптер се урна изутринава кај местото Љубиниќ во Босна и според првичните информации повредени се тројца членови на екипажот. Од клиничкиот центар во Сараево