bih

Регион

Успешно завршена полициската мисија на ЕУ во БиХ

А1он
Полициската мисија на ЕУ во Босна и Херцеговина, која започна во 2003 година, денеска завршува. „Ја напуштаме земјата во присуство на полициски организации и институции
Регион

Тројца повредени во пад на хеликоптер во Босна

А1он
Воен хеликоптер се урна изутринава кај местото Љубиниќ во Босна и според првичните информации повредени се тројца членови на екипажот. Од клиничкиот центар во Сараево
Регион

Јашаревиќ призна дека одржувал врски со радикални исламисти во БиХ и Австрија

А1он
Мелвид Јашаревиќ обвинет за терористички напад врз американската Амбасада во Сараево, во писмо до медиуми во БиХ потврди за врски со лидери на радикални исламисти
Регион

ВИДЕО: Петрич загрижен за иднината на БиХ

А1он
Некогашниот висок преставник на меѓународната заедница во БиХ, Волфганг Петрич, во интервју за агенцијата Анадолија, изрази загриженост за иднината на БиХ. Петрич вели дека не