bibl

Спорт

Нова победа на Блокотехна во БИБЛ лигата

А1он
Кошаркарите на Блокотехна ја остварија и втората победа во дебитантската сезона на регионалната Балканска лига (БИБЛ). Гевгелиската екипа попладнево пред својата публика го совлада косовскиот
Спорт

Куманово гостува кај Берое во првиот финален меч во БИБЛ лигата

А1он
Кошаркарите на Куманово попладнево ќе го одиграат првиот меч од финалето во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Кумановци гостуваат во Стара Загора кај бугарската екипа Берое.
Спорт

Куманово го пречекува Пеќ во реванш полуфиналниот меч од БИБЛ

А1он
Кошаркарите на Куманово вечерва пред својата публика против Пеќ ќе го играат реванш натпреварот од полуфиналето во регионалната кошаркарска Балканска лига (БИБЛ). Куманово ќе треба