bibl liga

Спорт

Убедлив стар на Блокотехна во дебито во БИБЛ лигата

А1он
Екипата на Блокотехна од Гевгелија со победа го започна својот деби настап во регионалната Балканска лига (БИБЛ). Кошаркарите на Блокотехна попладнево пред својата публика славеа
Спорт

Екипата на Карпош Соколи го напушти теренот на дуелот против Теодо во БИБЛ лигата

А1он
Екипата на Карпош Соколи вечерва незадоволна од судиските одлуки на судиите од Бугарија на дуелот со Теодо што се играше во СЦ „Борис Трајковски“ го
Спорт

Порази на Карпош Соколи и Куманово во БИБЛ лигата

А1он
Карпош Соколи и Куманово го комплетрираа лошиот резултатски настап на македонските екипи претставници во регионалната кошаркарска Балканска лига, во рамките од 2.коло на втората фаза