bezdomnistvo

Свет

ВИДЕО: Светски ѕвезди преспаа на улица – одбележан глобалниот настан за ставање крај на бездомништвото

Кристијан Ландов
Жителите на Лондон спиеја на отворено на плоштадот Трафалгар, за да го одбележат глобалниот настан за ставање крај на бездомништвото. Преку овој настан кој се
Магазин

Познати личности спиеја на отворено со бездомници и читаа приказни за лека ноќ

А1он
Илјадници луѓе во повеќе градови ширум светот спиеја на отворено, како дел од глобалните напори за собирање средства за решавање на проблемот со бездомништвото. Меѓу