benzin

Економија Македонија

Бензините поскапуваат за два, а дизелот за три денари по литар

А1он
Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за два денара по литар, а цената на дизел горивата се зголемува за три денари по литар, одлучи денеска
Економија

ФОТО: Автомобили „кампуваат“ пред бензинските станици

А1он
Покачувањата на горивото кој стартуваат вечерва после полноќ, направија колони од возила пред бензинските станици во земјава. Низ повеќе скопски населби, редици од возила чекаа