benzema

Спорт

Бензема: Вие само ја запамтивте мојата споредба со Жиру, но тоа е вистината

А1он
Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, уште еднаш ги искористи социјалните мрежи за да ги разјасни своите зборови до неговиот сонародник од Челси, Оливие Жиру,
Спорт

Бензема: Без Роналдо, подготвен сум за поголема одговорност

А1он
Карим Бензема ја игра својата деветта сезона во Реал Мадрид. Многумина се сомневаат во квалитетите на францускиот напаѓач, но тој продолжува речиси една деценија да