belorusija

Свет

Поради задоцнување на пролетта илјадници птици останаа во Белорусија

А1он
Илјадници птици преселници останаа блокирани во Белорусија поради задоцнување на пролетта. Експертите објаснуваат дека ладното време и студот ги спречија да го продолжат патот кон
Свет

Белорусија бара на заем 2 милијарди долари од Русија

А1он
Белорусија побарала уште две милијарди долари заем од Русија,од која од 2011 година веќе обезбеди 3,6 милијарди долари кредит, информираше денеска Александар Лукашенко, претседателот на
Магазин

ФОТО: Работнички на белоруската железарница се соблекоа за фабричкиот календар

А1он
Белоруската железарница објави секси календар за 2013 година. достоен за светски познатите брендови. Календарот се состои од разголени фотографии на жени работнички на оваа железарница,
Свет

Билд: Лукашенко се однесува како грубијан

А1он
Белоруситее почнаа со тоа што го избркаа нашиот шведски амбасадор и ние тоа не го толерираме. Сега гледам дека (белорускиот претседател Алексасндар) Лукашенко настапува како
Свет

ВИДЕО: Неверојатна координација на белоруските војници

А1он
По повод денот на независноста белоруската војска на парад ги покажа своите способности. Еден од поинтересните моменти на парадата беше кога војниците покажаа колку се