belivuk

Регион

Тадиќ: Прес-конференцијата на Вучиќ е кулминација на бизарноста и на политичката патологија

А1он
Поранешниот српски претседател Борис Тадиќ оцени денеска дека саботната прес-конференцијата на претседателот Александар Вучиќ, на која беа прикажани масакрирани тела, е кулминација на „бизарноста и
Регион

ВИДЕО: Објавена снимка од апсењето на двете српски старлети поврзани со мафијашот Беливук

А1он
Во емисијата Хит Твит на српската телевизија Пинк беше прикажана снимка од апсењето на старлетите Мими Оро и Тијана Ајфон. Тие беа приведени и сослушани
Регион

Поранешен началник на полицијата во Белград објаснува зошто кланот на Беливук ги обезглавувал жртвите

А1он
Коментирајќи ги бруталните методи на убивање што ги користел кланот на Веља Неволја, поранешниот началник на полицијата во Белград, Марко Ницовиќ рече дека тоа е
Регион

Откриена тајната на српскиот мафијаш Беливук, за тоа знаеле само неговите најблиски соработници

А1он
Вељко Беливук, познат како Веља Неволja, имал тајна што освен неговата десна рака Марко Миљковиќ, ја знаеле само неговите најблиски „војници“. Цело време, минатата година
Регион

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Прикажани обезглавени тела со траги на тортура и малтретирање, дело на групата на Беливук

А1он
По седницата на Советот за национална безбедност, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, покажа фотографии кои докажуваат злосторства за кои е осомничена криминална група предводена од
Регион

Полицијата никогаш не го запирала Беливук, возел „Ауди“ идентично со колата на директорот на српската полиција

А1он
Извори од истрагата против уапсениот српски криминалец Вељко Беливук, познат како Веља Неволја, откриваат дека шефот на организираната криминална група ги избегнувал полициските патроли со
Регион

Беливук и другарите се снимале како касапат луѓе, снимките им ги праќале на семејствата на жртвите

А1он
Српските полициски инспектори успеале да ја пробијат заштитената апликација „Скај“, каде што пронашле морничави снимки и фотографии на кои се гледа како членовите на кланот
Регион

Приведен претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија во истрагата за Вељко Беливук

А1он
Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија, Славиша Кокеза, е приведен утрово на информативен разговор како дел од истрагата по апсењето на криминалецот Вељко Беливук, наречен
Регион

Позната старлета била дел од криминалната група на Вељко Беливук

А1он
Во делот на финансиската истрага против Вељко Беливук полицијата сослушала директорка на еден весник поради сомнежите дека преку неа уапсениот криминалец перел пари. Ист сомнеж
Регион

Пронајдени човечки остатоци кај викендичката на Вељко Беливук

А1он
Полицијата пронашла остатоци од човечко тело за кои се претпоставува дека му припаѓаат на 51-годишниот фитнес тренер Јово Кецман кој исчезна на 24. септември минатата