belivuk

Спорт

Славиша Кокеза поднесе оставка на чело на Фудбалската федерација на Србија, под притисок на случајот Беливук

А1он
Неотповиклива оставка на должноста поднесе денеска претседателот на Фудбалската федерација на Србија (ФСС) Славиша Кокеза, кој неодамна беше сослушан од полицијата поради сомневање за наводна
Регион

Шефовите на Беливук се во врвот на власта и режимот сега ги крие трагите, обвини Бошко Обрадовиќ

А1он
Српскиот опозициски политичар и лидер на движењето Двери обвини денеска дека власта на Александар Вучиќ во моментот не се занимава со борбата против организираниот криминал,
Регион

Србија: Се стега обрачот околу некогаш најмоќната жена во полицијата – каква била улогата на Дијана Хркаловиќ во кланот на Беливук?

А1он
Поранешната државна секретарка во српското Министерство за внатрешни работи, Дијана Хркаловиќ, денеска беше сослушана во Службата за борба против организираниот криминал (СБПОК), каде четири часа
Регион

ВИДЕО: Обезглавена, но не и растурена – навивачката група на Беливук и натаму е активна

А1он
Полицијата досега уапси триесетина членови на криминалниот клан на Вељко Беливук. Истрага продолжува и во други правци. Се испитува поврзаноста на групата со други криминални
Регион

Српските власти ги објавиле грозоморните слики од истрагата против Беливук за да се идентификуваат жртвите

А1он
Целта заради која српските обвинители јавно, на прес-конференција ги објавија вознемирувачките фотографии од телата на наводни жртви на криминалниот клан на Вељко Беливук била да
Регион

ВИДЕО: Беливук бил близок со висок функционер на ФК Партизан, се појави снимка-доказ

А1он
Поврзаноста на озлогласениот српски криминалец Вељко Беливук со раководството на фудбалскиот клуб Партизан, како и начините на кои тој го користел клубот за своите нелегални
Регион

Тадиќ: Прес-конференцијата на Вучиќ е кулминација на бизарноста и на политичката патологија

А1он
Поранешниот српски претседател Борис Тадиќ оцени денеска дека саботната прес-конференцијата на претседателот Александар Вучиќ, на која беа прикажани масакрирани тела, е кулминација на „бизарноста и
Регион

ВИДЕО: Објавена снимка од апсењето на двете српски старлети поврзани со мафијашот Беливук

А1он
Во емисијата Хит Твит на српската телевизија Пинк беше прикажана снимка од апсењето на старлетите Мими Оро и Тијана Ајфон. Тие беа приведени и сослушани
Регион

Поранешен началник на полицијата во Белград објаснува зошто кланот на Беливук ги обезглавувал жртвите

А1он
Коментирајќи ги бруталните методи на убивање што ги користел кланот на Веља Неволја, поранешниот началник на полицијата во Белград, Марко Ницовиќ рече дека тоа е
Регион

Откриена тајната на српскиот мафијаш Беливук, за тоа знаеле само неговите најблиски соработници

А1он
Вељко Беливук, познат како Веља Неволja, имал тајна што освен неговата десна рака Марко Миљковиќ, ја знаеле само неговите најблиски „војници“. Цело време, минатата година