belgrad masakr

Регион

Мајка на ученик: Крваво момче ја довикуваше сестра си низ училиштето

А1он
Владата на Србија прогласи тридневна жалост по масакрот во кој ученик во основното училиште „Владислав Рибникар“ вчера уби осум соученици и еден обезбедувач и рани
Регион

Објавено вознемирувачко аудио од училницата, децата врискаат „Ве молам помогнете“

А1он
Објавена е вознемирувачка снимка од пукањето во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар, кога ученикот од седмо одделение Коста Кецмановиќ уби осум свои соученици и
Регион

Соопштена состојбата на повредените деца: Критично е

А1он
Девојчето, примено по пукањето во ОУ „Владислав Рибникар“ е во критична состојба и е витално загрозено. Според в.д. директорот на детската клиника во Тиршова, Синиша
Регион

Меѓу жртвите во училиштето имало ученичка од француска националност

А1он
Француското Министерство за надворешни работи соопшти дека меѓу жртвите во нападот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград има и ученичка од француска националност. „Со
Регион

Дете убиец какво што светот не памети: Сите слични злосторства се бледи во однос на маскарот во Белград по број на жртви!

А1он
13-годишниот Коста К., кој вчераутро уби осум врсници и чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, е најсуровиот детски масовен убиец во историјата на
Регион

(ВИДЕО) Нови детали за масакрот во Белград: „Ни откри зошто носел 4 молотови коктели“

А1он
Началникот на полициската управа за град Белград, Веселин Милиќ изјави дека Коста Кецмановиќ, кој уби осум ученици, 7 девојчиња и едно момче и еден чувар,
Регион

ВИДЕО: Неговото име било на списокот, но успеал да преживее – Не знам зошто сум на листата, не го познавав убиецот

А1он
Седмоодделенецот од Основното училиште „Владислав Рибникар“, кој утрово изврши масакр и уби осум деца и чувар, а рани шест ученици и наставник, имал список на
Регион

Адвокатите открија каква казна му се заканува на таткото на момчето кое го изврши масакрот во училиштето

А1он
На Владимир Кецмановиќ(48), таткото на Коста Кецмановиќ, момчето кое утрово уби девет лица во ОУ „Владислав Рибникар“, се товари за кривично дело – тешки дела
Македонија

Советот на амбасадори со сочувство до српската амбасадорка

А1он
Македонскиот Совет на амбасадори до амбасадорката на Република Србија во земјава, Невена Јовановиќ упати сочувство за масакрот во основното училиште во Белград, истакнувајќи дека ова