bela kuka

Магазин

ВИДЕО: Доналд и Меланиja Трамп добија новогодишна елка за Белата куќа

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денеска ја добија официјалната новогодишна елка за Белата куќа. https://youtu.be/yOC4GyTeEzM Претседателот и првата дама на САД ја
Свет

Белата куќа повторно се заканува на новинарот Акоста од Си-Ен-Ен

А1он
Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп повторно се заканува со укинување на акредитациите за известување од Белата куќа на новинарот на Си-Ен-Ен Џим Акоста. Пред
Свет

Сомнителни експлозивни направи испратени до Белата куќа, семјствата на Обама и на Клинтон

А1он
Федералните власти ги испитуваат сомнителните пакети со експлозивни направи испратени до Белата куќа, до поранешниот претседател Барак Обама и поранешниот кандидат за претседател на демократите