beјzbol

Спорт

Девет кубански бејзбол репрезентативци пребегнаа во Мексико

А1он
Девет играчи на кубанската репрезентација до 23 години во бејзбол пребегнаа од земјата за време на Светското првенство, што вчера заврши во Мексико. Кубанските власти
Спорт

„Индијанците“ од Кливленд им забранија на своите навивачи да се маскираат во Индијанци

А1он
Кливленд, 1 април 2021 (МИА) – Американскиот безбол клуб „Кливленд Индијанс“ ги извести своите навивачите дека веќе нема да им биде дозволено да се маскираат