beјzbol

Спорт

МЛБ: Прва бејзбол титула за Атланта по пауза од 20 години

А1он
Екипата на Атланта Брејвс ја освои американската професионална лига во бејзбол (МЛБ), откако синоќа славеше во шестиот натпревар на гостински терен против Хјустон Астрос со
Спорт

Девет кубански бејзбол репрезентативци пребегнаа во Мексико

А1он
Девет играчи на кубанската репрезентација до 23 години во бејзбол пребегнаа од земјата за време на Светското првенство, што вчера заврши во Мексико. Кубанските власти
Спорт

„Индијанците“ од Кливленд им забранија на своите навивачи да се маскираат во Индијанци

А1он
Кливленд, 1 април 2021 (МИА) – Американскиот безбол клуб „Кливленд Индијанс“ ги извести своите навивачите дека веќе нема да им биде дозволено да се маскираат