bejrut

Свет

Гувернерот на Бејрут прснува во плач: Јачината на експлозијата ја спореди со нуклеарката од Хирошима и Нагасаки

А1он
Гувернерот на Бејрут Марван Абуд давајќи изјава за медиумите, по стравотната експлозија, не може да ги запре солзите, споредувајќи ја силината на експлозијата со атомската
Свет

Стравотни снимки од експлозијата во Бејрут: Луѓето врескаа, преплавени во стакло и во крв

А1он
Стравотни снимки од експлозијата што попладнево се случи во Бејрут се споделуваат во јавноста, а очевидци раскажуваат за драматични сцени на лице место. На една
Свет

ВИДЕО: Силна експлозија во Бејрут, голем број повредени и разрушени објекти

Горјан Грнчаровски
Силна експлозија одекна во главниот град на Либан, а социјалните мрежи се преплавени од видеа на кои се гледа размерот на несреќата и чадот што