bejrut

Свет

(ВИДЕО) Бејрут ден по катастрофата: се бараат преживеани под урнатините, светот нуди помош

А1он
Ден по стравотната експлозија во Бејрут, жителите на главниот град, но и на цел Либан сè уште се во шок, а спасителите се во грчевита
Свет

Над 100 загинати и 4.000 повредени во експлозијата во Бејрут

А1он
Во вчерашната страотна експлозија во либанскиот главен град Бејрут, билансот на загинати се искачи над 100, а повредени се илјадници луѓе, соопшти утрово локалниот огранок 
Свет

Египетските пирамиди и Бурџ Калифа во Дубаи во боите на либанското знаме во знак на сочувство по експлозијата во Бејрут

А1он
По силната експлозија што вчера го потресе Бејрут, како знак на сочувство за големиот број жртви, египетските пирамиди и зградата Бурџ Калифа синоќа беа осветлени
Свет

Трамп: Експлозијата во Бејрут предизвикана од некаква бомба

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека генерали на американската армија му пренеле оти експлозијата во Бејрут, во која загинаа најмалку 78 лица, е предизвикана од
Свет

Снимки од моментот на експлозијата во Бејрут – засега најмалку 78 мртви и 4.000 повредени

Мери Јордановска
Морничави снимки од стравотната експлозија во Бејрут, Либан, речиси без прекин се споделуваат во јавноста, по трагичниот настан денеска, каде што загинаа најмалку 78 луѓе,
Свет

Премиерот на Либан: Одговорните за експлозијата ќе ја платат цената

А1он
Премиерот на Либан, Хасан Диаб вечерва изјави дека одговорните за големата експлозија во опасниот магацин во бејрутското пристаниште, ќе ја платат цената за тоа. –
Свет

Гувернерот на Бејрут прснува во плач: Јачината на експлозијата ја спореди со нуклеарката од Хирошима и Нагасаки

А1он
Гувернерот на Бејрут Марван Абуд давајќи изјава за медиумите, по стравотната експлозија, не може да ги запре солзите, споредувајќи ја силината на експлозијата со атомската
Свет

Стравотни снимки од експлозијата во Бејрут: Луѓето врескаа, преплавени во стакло и во крв

А1он
Стравотни снимки од експлозијата што попладнево се случи во Бејрут се споделуваат во јавноста, а очевидци раскажуваат за драматични сцени на лице место. На една
Свет

ВИДЕО: Силна експлозија во Бејрут, голем број повредени и разрушени објекти

Горјан Грнчаровски
Силна експлозија одекна во главниот град на Либан, а социјалните мрежи се преплавени од видеа на кои се гледа размерот на несреќата и чадот што