begalci

Свет

УНХЦР: Бројот на сириски бегалци се искачи над 509.559 лица

А1он
Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации (УНХЦР) денеска соопшти дека повеќе од половина милион сириски бегалци се регистрирани или очекуваат да бидат регистрирани. Според
Македонија

Да нема војни и бегалци, и деца да не растат без љубовта на родителите!

А1он
„Децата на граѓанската војна во Грција“, книгата на Лоринг М. Денфорт и Рики ван Бусхотен, денеска беше промовирана во рамките на одбележувањето на 20 годишнината
Македонија

Протераните Македонци од Грција не се откажуваат од имотите

А1он
„До денес нема ниту еден решен случај пред суд во Грција за враќањето на имотите на Македонците“,изјави за Дојче Веле,Никола Костурски, претседател на Заедницата на