baloteli

Спорт

Ако се појавува на тренинзи, Балотели ќе добива бонус во Марсеј

А1он
Во денешно време големите фудбалери имаат најразлични клаузули во нивните договори кои им носат големи бонуси, покрај огромните плати. Клаузулата, за која се тврди дека
Спорт

Балотели надвор од првиот тим на Ница поради вишокот килограми

А1он
Од францускиот клуб Ница презедоа ригорозни мерки кон Марио Балотели, откако напаѓачот беше изваден од групата на тимот за натпреварот со Рен поради прекумерна тежина.
Спорт

Балотели се вратил во Ница со 100 килограми тежина

А1он
Напаѓачот на Ница, Марио Балотели ги обновил тренинзите со својот клуб Ница со прекумерна тежина ова лето, пишува француското издание „Л`Екип“. Пред почетокот на подготовките,
Спорт

Балотели: Ако обезбедат финале, сите фудбалери на Реал можат да спијат со мојата девојка!

А1он
Контроверзниот напаѓач на Милан, Марио Балотели се истакна со нова глупост, понудувајќи им ја својата девојка на сите фудбалери на Реал Мадрид, под услов „кралевите“