bajden

Свет

Трамп го прекинал Бајден најмалку 128 пати за 90 минути за време на нивната прва дебата

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп го прекинал кандидатот за претседател од Демократската партија Џо Бајден најмалку 128 пати за 90 минути за време на нивната прва
Свет

Бајден: Американците ќе реагираат ако Трамп ги изгуби изборите и одбива да се повлече

А1он
Демократскиот кандидат за претседател на САД, Џо Бајден изјави денеска дека Американците нема да молчат доколку актуелниот шеф на државата Доналд Трамп изгуби на изборите
Свет

Трамп ќе бара Бајден да се тестира на дрога пред нивниот прв дуел

А1он
Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска соопшти дека силно ќе се залага неговиот противкандидат на претседателските избори во ноември, Џо Бајден, да биде тестиран за присуство
Свет

Трамп: Бајден даде пари за пластични операции, а носи маска

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп праша зошто неговиот противкандидат на претстојните претседателски избори Џо Бајден, „ги потроши сите пари на пластични операции, кога го крие лицето
Свет

Проценка на ЦИА: Путин веројатно ги насочува руските напори за дискредитирање на Џо Бајден

А1он
Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) во август направила проценка дека рускиот претседател Владимир Путин и неговите најблиски соработници „најверојатно ќе ги насочат операциите на руското
Свет

Американски избори: Двајца кандидати – две радикално различни кампањи

А1он
Хина – Загреб Доналд Трамп и Џо Бајден, двајца кандидати за претседател на САД, на помалку од два месеци пред претседателските избори, често ги посетуваат
Свет

Бајден ја предупреди Британија во врска со Брегзит и Северна Ирска

А1он
Кандидатот за претседател на САД на демократите Џо Бајден ја предупреди Велика Британија дека мора да го почитува мировниот договор во Северна Ирска при излезот
Свет

Анкета: Бајден има предност од 10 отсто пред Трамп

А1он
Претседателскиот кандидат на демократите, Џо Бајден, води со 10 процетни поени пред шефот на државата Доналд Трамп во однос на популарноста меѓу избирачите, се дознава