baern minhen

Спорт

Ковач: Нема да го менувам системот, ни треба малку среќа

А1он
Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, како причина за кризата во трофејниот клуб ги посочува отсуството на среќа поради што многуте шанси останале нереализирани, како
Спорт

Робен: Дортмунд е голем противник, Бундеслигата веќе не е здодевна

А1он
Крилото на Баерн Минхен, Холанѓанецот Ариен Робен изрази мислење дека лидерот во Бундеслигата, Борусија Дортмунд воопшто не е за потценување. „Жолто-црните“ имаат 17 поени на
Спорт

Ноер: Свесни сме за сериозноста на ситуацијата и сакаме да се вратиме на победничката патека

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер, по поразот од Борусија Менхенгладбах во натпреварот од 7-миот круг на шампионатот во Германија (3:0), рече дека тимот ја
Спорт

Ковач: Минуваме низ фаза, превирањата не се толку драматични

Кристијан Ландов
Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач изјави дека неговиот тим поминува низ една вообичаена фаза и дека во јавноста се предимензионираат тензиите кои ги има
Спорт

Незадоволство во Баерн од работата на Ковач

По три натпревари без победа ситуацијата во Баерн Минхен е тензична. Како што објави германски „Билд“ во клубот се зголемува сомнежот кон тренерот Нико Ковач,
Спорт

Баерн со најверна публика, „Алианц арената“ 100 отсто исполнета

А1он
Навивачите на Баерн Минхен се најприврзани кон нивниот тим од почетокот на сезоната во водечките европски шампионати. Шампионот на Германија се единствени со целосно исполнет
Спорт

Тренерот на Баерн им порача на фудбалерите да не одат сами на „Октоберфест“

А1он
Од овој викенд Баварија повторно живее во знакот на фестивалот на пивото „Октоберфест“. Но, по се изгледа на него нема да присуствуваат фудбалерите на Баерн